Současná dopravní situace na Staroměstském náměstí tzn. k 22.11. 2011 – do odvolání platí na parteru náměstí možnost bezplatného parkovaní po dobu max. 1 hodiny na určené ploše tzn. v zálivech podél náměstí a před hotelem Věnec na delší parkování může návštěvník nebo obyvatel náměstí využít zkušební režim v částečně otevřeném parkovacím domě tarif v parkovacím domě je:1 hodina zdarma 2 a každá další hodina za 10 Kč (platí od 8:00 do 18:00 po – pá). Za parkování se platí až při výjezdu z parkovacího domu. 

V prostoru Staroměstského náměstí platí nyní režim parkování 1 hodiny zcela zdarma na vyhrazeným parkovacích místech. Prosíme proto zákazníky i běžné návštěvníky, aby tento systém dodržovali a náměstí si tím pádem, co nejdéle udrželo tuto výhodnou novinku.

 

V prostoru před hotelem Věnec vznikla nová šikmá parkovací stání . Z původních 8 se tak počet zvýšil na 18 na levé straně chodníku a 8 na straně pravé a díky tlaku na vedení města bude v nejbližších dnes změněn režim z původních půl hodiny na hodinu stání bez placení.

Na prostranství Starého města se tak nyní nachází 46 parkovacích míst. 18 + 8 před hotelem Věnec, 12 + 6 v zálivech a 2 v zatáčce před Pražskou bránou.

 

Momentální dopravní situace umožňuje jednosměrný provoz ze směru od Komenského nám., pro hromadnou dopravu a firmu Compag i ze spodní části od Pražské brány. K dnešnímu dni tj. 6.6. 2011 je parkovaní povolenou pouze v zálivech u chodníků a to po dobu 30 minut bez poplatku. Doporučujeme proto návštěvníkům, kteří pospíchají, využít parkovacích ploch na Komenského náměstí a do svých obchodů na Starém městě už dojít pěšky.

 

Živnostníci a obyvatelé Staroměstského náměstí a Železné ulice apelují na vedení města a v nejbližší době by měly proběhnout změny v systému parkovaní a navýšení kapacity v prostoru náměstí.

Napsat komentář