Období vánočních svátků jako tradičně omezí provoz regionálních autobusů na Mladoboleslavsku. Autobusy společnosti Transcentrum tak reagují na dny prázdnin i obecně menšího zájmu o veřejnou dopravu v období volna a dovolených.
Ještě v pátek 20. prosince pojedou autobusy jako ve standardní den, pojedou tedy všechny spoje. V sobotu 21. a 28. prosince pojedou všechny obvyklé sobotní spoje, které mají značku šestky v kroužku.
V neděli 22. a 29. prosince pojedou všechny nedělní a sváteční spoje, označeny jsou značkou sedmičky v kroužku nebo křížku. 24., 25., 26. prosince a 1. ledna pojedou pouze sváteční spoje s křížkem, řada spojů je ale v těchto dnech omezena.Na Štědrý den nepojedou večerní spoje, kdežto na První svátek vánoční nebo Nový rok zase ranní autobusy.

V pondělí 23., v pátek 27. a v pondělí 30. prosince jezdí autobusy podle jízdních řádů s omezením pro celozávodní dovolenou Škoda Auto, nepojede tedy řada zaměstnaneckých spojů, navíc je na linkách, kde je obecně i během roku malý zájem o přepravu, doprava na tyto dva dny omezena. V tyto dne nejedou obecně spoje s negativními značkami 27, 33, 40 nebo 44.

Na Silvestra 31. prosince je provoz autobusů omezen více, v provozu jsou jen hlavní směry na Mladou Boleslav. Ve čtvrtek 2. a v pátek 3. ledna je provoz autobusů zajištěn jako o prázdninách, zaměstnanecké spoje na pracovní směny jsou již zajištěny v plném rozsahu bez omezení. Od pondělí 6. ledna jedou autobusy opět bez jakéhokoliv omezení. K vyhledání přesného spojení doporučujeme v tomto období využít vyhledavač spojení www.idos.cz!

Informační kancelář této společnosti na Autobusovém stanovišti v Mladé Boleslavi bude 27., 30. a 31. prosince uzavřena. V provozu bude před vánočními svátky ještě v pondělí 23. prosince, v novém roce bude otevřena v plném provozu od středy 2. ledna.

Napsat komentář